20 të vdekur e dhjetëra të plagosur në Egjipt nga një aksident hekurudhor - Arbëria News

20 të vdekur e dhjetëra të plagosur në Egjipt nga një aksident hekurudhor

Një aksident hekurudhor mes dy trenave ka ndodhur në Aleksandri të Egjiptit, ku për pasojë kanë mbetur 20 persona të vdekur dhe dhjetëra të plagosur, raporton BBC, transmeton lajmi.net.

Organet e rendit të këtij shteti kanë dal në vend ngjarje për ta hetuar shkakun e aksidentit.

Sipas autoriteteve shtetërore numri i viktimave mund të rritet, për shkak të plagëve të rënda që kanë marr gjatë aksidentit

You May Also Like

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

four × four =