Arrestohen dy persona dhe shpallet në kërkim një tjetër - Arbëria News

Arrestohen dy persona dhe shpallet në kërkim një tjetër

Policia e Tiranës ka arrestuar dy persona dhe ka shpallur në kërkim një tjetër pasi ishin kthyer në tmerrin e qytetarëve të kryeqytetit. Ata grabisnin sensor, patient navigator dhe pasqyra të automjeteve. Policia në ka arrestuar në flagrancë I.Z. 36-vjeçari në 19 janar ka tentuar të vjedhë navigatorin e një mjeti, por është pikasur nga pronari.

Ai ka goditur grabitësin me mjete të forta dhe më pas ka lajmëruar policinë e cila ka bërë ndalimin. Pas kësaj blutë kanë shpallur në kërkim bashkëpunëtorin e tij 25-vjeçar me inicialet A.P.

Këta shtetas në bashkëpunim me njeri-tjetrin kanë kryer të paktën 9 vjedhje ne Tiranë. Aksesoret ata i shisnin teksa  personi me inicialet O.Ç i cili është arrestuar.

You May Also Like

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

one + one =