Arrestohet ish-banori i Big Brother Albania, shfrytëzonte gruan prostitutë për 30 euro - Arbëria News

Arrestohet ish-banori i Big Brother Albania, shfrytëzonte gruan prostitutë për 30 euro

Ka qenë një ndër banorët më të kritikuar në “Big Brother Albania 8”, clinic kjo për faktin se shumë persona e quanin homoseksual. Por, treat së fundmi një akuzë e rëndë është hedhur ndaj tij. Kreshnik Husaj i njohur ndryshe si Kika, and është arrestuar me akuzën e shfrytëzimi të bashkëshortes së tij për prostitucion.
Bluetooth shkruan se 28-vjeçari nga Peja thuhet se është arrestuar më 13 dhjetor të vitit të shkuar, ndërsa që prej atëherë ndodhet në qeli, në burgun e Pejës. Një nga miqtë e Kikës, ka preferuar të tregojë për Gazetën Shqiptare, arrestimin dhe akuzat kundër tij.

“E ka denoncuar ish-gruaja e tij për keqtrajtim dhe përdorjen e saj me qëllime përfitimi”, tregon ai duke vazhduar se Vlora Tahiri dërgohej në Prishtinë nga bashkëshorti, ku e detyronte të kryente marrëdhënie me meshkuj të tjerë.

“Në familje ajo nuk mund të shkojë më, i ka marrë edhe vajzën dhe nuk e lejon ta takojë. Vlora nuk mund t’i durojë më këto gjëra dhe ndaj vendosi që ta denoncojë, që të tregojë të vërtetën e saj. Nuk e ka bërë kurrë në praninë time. Megjithatë, një person nga Prishtina më kishte thënë që Kika ia kishte çuar bashkëshorten dhe i ka marrë 30 euro për një marrëdhënie. Nuk e besova. Jam takuar pas arrestimit të Kikës me ish-gruan e tij për kafe. Kam ruajtur raporte të mira me të dhe ajo më tregoi gjithçka, se si e ka keqtrajtuar Kika.

Ajo nuk kishte asgjë, familje jo, shtëpi jo, si të jetonte? Ky e detyronte të shkonte dhe nuk i jepte para. Si mund të jetonte? Ajo është e shkatërruar plotësisht, është për t’u dhimbsur se si e ka shfrytëzuar. Ka mashtruar shumë këngëtarë. U ka marrë para për xhirime televizive dhe nuk i ka nxjerrë askund. Artistët nuk kanë thënë gjë në polici, gjithsesi për gjykatën shfrytëzimi i ish-gruas është primare si çështje. Aktualisht Kika është në burgun e Pejës dhe pritet që gjatë ditëve që vijnë të dalë përpara gjykatës. Normalisht më pas do të vendoset dënimi kundër tij”, përfundon rrëfimin për Gazeta Shqiptare miku i ish-banorit.

Kreshnik Husaj dhe Vlora Tahiri janë prindër të Vesës, vajzës së tyre 1-vjeçare, e cila është në kujdestarinë e Kikës.

You May Also Like

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

2 × five =