Basha mesazh Policisë: Mos na provokoni, ndryshe….

Kreu i Partisë Demokratike në një daljet përpara mediave u ka bërë thirrje qytetarëve që të ngrihen të gjithë nesër në protestë për të mposhtur krimin, varfërinë dhe për të garantuar zgjedhje të lira dhe të ndershme. “E ardhmja jonë është që të gjithë nesër të jemi bashkë. Duhet të ngrihemi të gjithë bashkë në një festë madhe për të garantuar zgjedhje të lira dhe të ndershmë”, tha Basha.

Nga ana tjetër kreu i Partisë Demokratike duke falënderua qytetarët që do të marrin pjesë në këtë protestë u kërkoi atyre që bashkë me familjet të dalin në protestë pasi dhe vetë do të dali me familjen. “Falenderoj të gjithë qytetarët që kanë konfirmuar pjesëmarrjen që të dhe se u bëj thirrje që të dalin bashkë me familjen në protestë, pasi dhe ne do të jemi me familjet tona” shtoi Basha.

Ndërkohë i pyetur lidhur me policinë ai u shpreh që policia duhet të bëjë detyrën dhe të mos provokojnë se për ndryshe do të bie pre e provokimit.

“Policia të bëjë detyrën dhe të mos bie pre e asnjë urdhri, i kërkojmë që të mos na provokojë se për ndrydhe do të bie pre e provokimit” përfundoi fjalën e tij Basha.

Protesta/ Basha mesazh të fortë qytetarëve: Pse ka frikë Qeveria

Një ditë para protestës, ndërkohë që ka kundërthënie polici-PD sa i takon organizimit, kohëzgjatjes dhe panikut të lëshuar për provokime e dhunë, kreu i demokratëve ka dalë me një mesazh të fortë drejtuar qytetarëve dhe një sinjalizim të prerë për qeverinë.

Postimi i Bashës

Protesta e nesërme është bashkimi me i madh i qytetarëve kundër padrejtësise, kundër keqqeverisjes, kundër varfërisë.

Nesër do të marrin pjesë të gjithë qytetarët, gra, burra, të reja, të rinj, pensionistë, familjarë, studente, gjimnaziste dhe intelektuale, njerez te artit, kultures e sportit, te papune e sipermarres, fermere dhe punetore.

Nga ky bashkim i madh kane frike vetem ata qe duan ti mbajne shqiptaret te nenshtruar. Ndaj kane filluar te shpifin e të gënjejne për protestën.

Mos i besoni tamtamet e qeverisë, mos i besoni ata që kanë katër vjet që ju gënjejnë për punësimin, për shëndetësinë falas, për mirëqenien tuaj.

Ejani në protestë bashkë me familjarët tuaj, siç do bëjmë të gjithë. Forca jonë nuk është dhuna, por bashkimi, kurajo dhe ëndrrat që kemi për të ardhmen. #NgrihemiBashkë nesër më #18Shkurt.

You May Also Like

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

one × two =