Cristiano Ronaldo i thurr elozhe Carlo Ancelottit - Arbëria News

Cristiano Ronaldo i thurr elozhe Carlo Ancelottit

Real Madrid's Cristiano Ronaldo celebrates after scoring a goal during a La Liga soccer match between Real Madrid and Granada at the Santiago Bernabeu stadium in Madrid, Spain, Sunday, April 5, 2015. (AP Photo/Daniel Ochoa de Olza) ORG XMIT: DO118

Dihet që kudo ku ka punuar, trajneri italian Carlo Ancelotti ka krijuar marrëdhënie shumë të ngrohta me futbollistët e tij duke marrë edhe epitete të tilla nga ta si babaxhani Carlo etj. Ndër lojtarët që ruan konsideratë për babaxhanin është edhe Cristiano Ronaldo që shprehet kështu:

“Ancelotti ka qenë një suprizë e pabesueshme. E prisja në fillim të ishte kokëfortë dhe arrogant por doli komplet e kundërta. Le të themi që është si një ari i madh, por i mirë dhe i ndjeshëm. Na fliste përditë, gjithë kohës, e jo vetëm mua por me të gjithë ne. Edhe zbavitej. Është një person fantastik. Më mungon shumë. Edhe pse jam OK edhe tani, më ka marrë malli dhe do doja të punoja prapë me të.”

You May Also Like

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

twelve + one =