Cristiano Ronaldo shuan zërat: 'Nuk largohem nga Real Madrid' - Arbëria News

Cristiano Ronaldo shuan zërat: ‘Nuk largohem nga Real Madrid’

Cristiano Ronaldo nuk kishte folur prej plot 5 muajsh për mediat spanjolle, discount që nga shkurti i kaluar pas ndeshjes mes Realit dhe Schalkes, look por tanimë ylli portugez vendosi të thyejë heshtjen e gjatë duke dhënë një intervistë për të përditshmen më të lexuar në Portugali ” A Bola” , pills me synimin e qartë për të përgënjeshtruar zërat e merkatos që janë forcuar kohët e fundit në lidhje me të.

‘ Nuk kam folur kurrë me shtypin në muajt e fundit, – e fillon intervistën e tij CR7 duke shtuar, – këtë herë po bëj një përjashtim pasi dua të nënvizoj që lajmet që flasin për një konflikt mes meje dhe Realit të Madridit janë absolutisht të pavërteta. ”

 

Ronaldo e bën të qartë se si qëndrojnë në të vërtetë gjërat duke shtuar, ‘Jam shumë i lumtur që luaj për klubin më të madh në botë dhe në të njëjtën kohë kam besim se do të kemi një sezon me shumë suksese”.

Pra Ronaldo nuk ka asbnjë tundim as në lidhje me Psg dhe as për ndonjë skuadër tjetër. “E përsëris edhe një herë, – thotë Ronaldo, – jam në klubin më të mirë në botë dhe dua të rikthehem të fitoj me klubin më të mirë në botë”. Në fund sulmuesi portugez, foli edhe në lidhje me lajmet që kanë bërë të ditur për pëkeqësimin e raportit mes tij dhe drejtuesve të Realit:

 ‘Jam bezdisur shumë nga ato që janë shkruajtur në javët e fundit. Po flas pikërisht që t’i bëj gjërat e qarta dhe mbi të gjithë që të më lini rehat. Unë jam shumë mirë te Reali”.

Cristiano Ronaldo nuk kishte folur prej plot 5 muajsh për mediat spanjolle, që nga shkurti i kaluar pas ndeshjes mes Realit dhe Schalkes, por tanimë ylli portugez vendosi të thyejë heshtjen e gjatë duke dhënë një intervistë për të përditshmen më të lexuar në Portugali ” A Bola” ,me synimin e qartë për të përgënjeshtruar zërat e merkatos që janë forcuar kohët e fundit në lidhje me të.

” Nuk kam folur kurrë me shtypin në muajt e fundit, – e fillon intervistën e tij CR7 duke shtuar, – këtë herë po bëj një përjashtim pasi dua të nënvizoj që lajmet që flasin për një konflikt mes meje dhe Realit të Madridit janë absolutisht të pavërteta. ”

You May Also Like

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

8 + 9 =