Dasma kthehet në tragjedi, dhëndri vret nusen gjatë ceremonisë - Arbëria News

Dasma kthehet në tragjedi, dhëndri vret nusen gjatë ceremonisë

Dita që duhej të ishte më e lumtura, tragjikisht u kthye në të fundit për një 22-vjeçare që u vra me thikë nga bashkëshorti ditën e dasmës.

Ngjarja e rëndë, sipas “Hurriyet”, ka ndodhur në Bursa të Turqisë, ku 23-vjeçari Metehan Yurtoğlu goditi 8 herë me thikë bashkëshorten e tij.

Ata zyrtarisht ishin celebruar një javë më parë dhe kishin po përgatiteshin për dasmën.

Gullu Yurtoglu ishte larguar nga shtëpia e të atit 4 muaj më parë, pasi familja nuk ia aprovoi fejesën me vrasësin e saj të ardhshëm.

Autori i krimit dyshohet se ishte përdorues droge, ndërsa pasi vrau të shoqen u arratis. Ai u kap teksa fshihej në një fushë.

You May Also Like

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

2 × 1 =