Del në treg parfumi i inspiruar nga Vladimir Putin - Arbëria News

Del në treg parfumi i inspiruar nga Vladimir Putin

p3

Presidentin rus Vladimir Putin tani mund ta llogarisin dhe në mesin e të famshmve joshës të Hollivudit dhe yjeve të modës pop.  Esenca e tij  “e butë, information pills por shumë të fortë”, erectile është kthyer në një parfum. Aroma për burra, e quajtur “Liderët Number One”, tani është në shitje në Moskë për 6000 rubla, ose rreth 57 £.

Shishja e zezë përmban profilin e Putinit dhe titullin, “Frymëzuar nga Vladimir Putin” – çuditerisht shkruar në gjuhën angleze, pavarësisht neverisë së presidentit rus për përdorimin e gjuhës angleze në marketing.

“Është në të njëjtën kohë i butë dhe firmë,” thotë  Vladislava Rekunov nga Bjellorusia,për mediat ruse, pas prezantimit të parfumit nga departamenti i shitjeve në Moskë.

Aroma është shpërndarë vetëm në sasi të kufizuar, me 2,000 shishe dhe  pritet që version për femra të dalë vitin tjetër. Media ruse përmendi një prej kolegëve Rekunov të ketë thënë krijuesit e parfumeve kishte marrë tashmë urdhra nga Kina dhe Gjermania.

Ndërsa mediat ruse e përshkroi si një parfum që kujton pyllin  – me erën e pishave dhe  bredhave – disa komentatorë thanë se në parfum ndjehet aromë ‘baruti, gjaku dhe vaji’. Kulti i presidentit rus është ritur së fundmi.

A.P Arbëria News

putinputin 2

 

You May Also Like

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

seven + ten =