Drejtonte një makinë funerali, aksidentohet dhe vdes shqiptari - Arbëria News

Drejtonte një makinë funerali, aksidentohet dhe vdes shqiptari

aksidenti-greqi-2

Një shqiptar, ed shofer i një makine funerali, physician ka humbur jetën në një aksident në Greqi. Makina e funeralit e drejtuar nga shqiptari është përplasur me një mur, rx pasi ka dalë nga rruga. Shqiptari, një 44-vjeçar, po transportonte trupin e pajetë të një gruaje.

Aksidenti ka ndodhur mëngjesin e sotëm, në autostradën Antirio-Janinë. Sipas mediave greke shkak i aksidentit është bërë shpejtësia e lartë që udhëtonte shqiptari, i cili ka gjetur vdekjen e menjëhershme pas përplasjes.

You May Also Like

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

fifteen + thirteen =