Durrës, policja vret veten me armën e shërbimit - Arbëria News

Durrës, policja vret veten me armën e shërbimit

Një ngjarje e rëndë raportohet nga Sukthi. Një punonjëse policie i ka dhënë fund jetës, në rrethana që ende presin të sqarohen nga policia.

Sipas të dhenave te para mesohet se efektivja e policse ka vrare veten me armen e sherbimit.

Ngjarja ka ndodhur ne Katund Sukth. Policia ka shkuar ne vendin e ngjarjes dhe ka nisur hetimet. Ende nuk ka detaje per rrethanat.

Te afërmit dhe kolegët e pyetur nga policia lidhur me ngjarjen nuk kanë mundur të ndihmojnë dot. Ata janë shprehur se nuk kane asnje dijeni rreth shkakut, pasi sipas tyre, nuk kane konstatuar shenja depresive tek oficerja qe i dha fund jetes.

Informacioni paraprak 

Më datë 10.05.2017, rreth orës 12: 30, në Katund Sukth, në banesë është vetvrarë me armën e shërbimit shtetësia P. Sh. 23 vjeçe, Punonjëse Policie në Komisariatin e Policisë Durrës.

Grupi hetimor nën drejtimin e Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor po kryen veprimet e mëtejshme procedurale për sqarimin e rrethanave të ngjarjes dhe shkaqet.

You May Also Like

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

three × 4 =