"Forbes" publikon muzikantët më të paguar të vitit, ja kush zë vendin e parë - Arbëria News

“Forbes” publikon muzikantët më të paguar të vitit, ja kush zë vendin e parë

Revista prestigjioze “Forbes” ka publikuar listën vjetore të muzikantëve më të paguar të vitit.

Diddy (Sean Combs) është në krye të listës, duke regjistruar shifrën më të lartë me 130 milionë dollarë, falë marrëveshjes që ka arritur me “Ciroc vodka”, shitjes së një të tretës së Sean John për 70 milionë dollarë dhe një turneu muzikor ‘Bad Boy Family Reunion.’

Pas tij vjen Beyonce, e cila regjistron një shifër prej 105 milionë dollarësh fitim, falë ‘World Tour’, që u mbyll në fund të 2016-ës. I gjithë turneu i artistes grumbulloi më shumë se 250 milionë dollarë.

The Weeknd dhe grupi britanik Coldplay renditen në 5 më të paguar, me fitime 94 milionë dollarë dhe 84 milionë dollarë.

Hyrja më e re në listën e Top 10 është Justin Bieber, i cili ka pasur një vit të suksesshëm në karrierën e tij.

Top 10 më të paguarit e vitit 2017-të:

1) Diddy (130 milionë $)

2) Beyonce (105 milionë $)

3) Drake (94 milionë $)

4) Weeknd (92 milionë $)

5) Coldplay (88 milionë $)

6) Guns N ‘Roses (84 milionë $)

7) Justin Bieber (83.5 milionë $)

8) Bruce Springsteen (75 milionë $)

9) Adele (69 milionë $)

10) Metallica (66.5 milionë $)

You May Also Like

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

two × four =