Ford rikthen legjendën [FOTO] - Arbëria News

Ford rikthen legjendën [FOTO]

Eleanor tani vjen me dizajn modern dhe muskuj më të fortë.

Ford ka konfirmuar modelin e ri Mustang Shelby GT500 me mbi 700 kf për vitin 2019, transmeton Express. Ky model rikthen legjendën e Mustang GT500 të vitit 1967, model ky i cili është përdorur në filmin ‘Gone in 60 seconds’ me emrin Eleanor.

Nuk është konfirmuar ende por ky model pritet të vijë me motor 5.2-litër V8. Çfarë dihet është fuqia e tij prej mbi 700 kf. /gazeta express/

You May Also Like

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

thirteen − 11 =