FOTO/ Pas 12 orësh "rrethimi" dhe përpjekjeve për negocimi, sulmi ndaj RENEA-s i merr jetën 52-vjeçarit - Arbëria News

FOTO/ Pas 12 orësh “rrethimi” dhe përpjekjeve për negocimi, sulmi ndaj RENEA-s i merr jetën 52-vjeçarit

Këto njësi sipeciale kanë përdorur gaz lotsjellës, tymuese e strune dhe i kanë bërë thirrje të vazhdueshme për tu dorëzuar, por autori i krimit  u është kundërpërgjigjur thirrjeve me zjarr të vazhdueshëm.

Pas rreth 12 orësh “rethim”, rreth orës 07:00 të mëngjesit, efektivët e RENEA-s i kanë bërë përsëri thirrje të dorëzohet, por 52-vjeçari nuk është përgjigjur.

Pas mos reagimit të tij RENEA ka ndërhyrë në banesën ku ishte fshehur autori, i cili ishte strehuar në aneksin e njërës prej dhomave . Sapo ka parë efektivët brenda banesës Aishta ka qëlluar ndaj tyre, ndërsa RENEA i është kundërpërgjigjur zjarrit, ku si pasojë ka mbetur i vrarë autori i krimit.

 

You May Also Like

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

twenty − sixteen =