Gjendet një thes me 10 kg drogë, policia në kërkim të autorëve - Arbëria News

Gjendet një thes me 10 kg drogë, policia në kërkim të autorëve

Images (1)

Policia  e Shkodrës ka sekuestruar  10 kg e 569 gramë lëndëve narkotikeBurime nga policia bëjnë me dije se në fshatin Hot, information pills në vendin e quajtur “Gropat e Rërës” kanë gjetur të braktisur një thes brenda të cilit ishin 10 pako të mbështjella me qese të tejdukshme, view me lëndë narkotike e dyshuar marijuanë, capsule ku pas peshimit rezultoi të jetë në peshën 10 kg e 569 gramë, e  cila u sekuestrua në cilësinë e provës materiale.

Shërbimet Policore po punojnë për identifikimin dhe kapjen e autorëve posedues. Ndërsa materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Shkodër, për veprën penale “Trafikim i narkotikëve”

You May Also Like

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

2 + 13 =