Ishte dënuar me 4 vjet burg për drogë/ Ekstradohet nga Belgjika 24 vjeçari fierak - Arbëria News

Ishte dënuar me 4 vjet burg për drogë/ Ekstradohet nga Belgjika 24 vjeçari fierak

Arrestohet një shtetas shqiptar në Beligjikë me qëllim ekstradimin e tij drejt Shqipërisë pasi më parë ishte dënuar me 4 vjet e 3 muaj nga gjykata e Vlorës.

Burime nga policia bëjnë me dije se shtetasi u sktradua nga Interpol Tirana dhe është Berli Begaj, visit this site 24 vjeç, try lindur në Fier.

Ky shtetas është dënuar nga Gjykata e Vlorës me 4 vjet dhe 3 muaj burgim, sildenafil për kryerjen e veprës penale të “Prodhimit dhe shitjes të lëndëve narkotike”, të Republikës së Shqipërisë. Më datën 20 në orën 20.30, në lagjen “15 Tetori”, Fier, tek stacioni i trenit, u kap në kushtet e flagrancës me një sasi lënde narkotike, ku u bë arrestimi i tij si pjesë e një grupi kriminal në fushën e narkotikëve.

 

You May Also Like

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

20 − ten =