Këngëtarja Emeli vjen sonte në Tiranë, por i vjedhin 300 mijë paund - Arbëria News

Këngëtarja Emeli vjen sonte në Tiranë, por i vjedhin 300 mijë paund

Këngëtares Emeli Sande që sonte do të jetë në Tiranë, i kanë vjedhur 300 mijë Paund nga llogaria bankare.

Mësohet se ylli britanik me famë botërore, ra pre e një skeme të vjedhjes online.

Sipas mediave, çështja u zgjidh dhe autoritetet britanike në Londër zbuluan autorin e dyshuar, që është Rasad Salam.

Ngjarja ka ndodhur para disa ditësh, por është zbuluar sot nga mediat.

Ish-bashkëshorti i këngëtares, Adam Gouraguine u vu në shënjestër të hajdutëve, të cilët përdorën të dhënat personale të llogarisë bankare të tij dhe transferuan 300 mijë Paund.

You May Also Like

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

nine + nineteen =