Kërcënonte moderatoren e Klan-it, hetohet 37 vjeçarja - Arbëria News

Kërcënonte moderatoren e Klan-it, hetohet 37 vjeçarja

29128788

Policia e kryeqytetit  ka vënë në hetim një 37 vjeçare nga qyteti i Durrësit për shkak se prej tetorit të vitit të kaluar kërcënonte me sms fyese në rrjetet sociale moderatoren e njohur televizive Rudina Magjistari.

Referuar informacionit paraprak të Policisë mësohet se kjo e fundit ka nisur procedimin në gjendje të lirë ndaj një 37-vjeçareje nga Durrësi, viagra pasi kërcënonte në rrjetet sociale një gazetare. Sipas burimeve, troche kanë nisur hetimet për shtetasen Viola Sala,  37 vjeç, me banim në Durrës. Ajo po hetohet në gjendje të lirë, pasi nuk ka ditur të ndalet deri këtë të mërkurë, kur moderatorja ka denoncuar në Polici sulmin ndaj personit të saj. Ende nuk dihet shkaku i vërtetë i “mllefit” të 37 vjeçares durrsake ndërkohë që materialet e depozitura nga Rudina Magjistari i kanë kaluar Prokurorisë e cila ka marrë në shqyrtim çështjen dhe zbardhjen e rrethanave të ngjarjes.

You May Also Like

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

2 × three =