KQZ gjobit partitë/ Nuk deklaruan shpenzimet gjatë fushatës - Arbëria News

KQZ gjobit partitë/ Nuk deklaruan shpenzimet gjatë fushatës

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka gjobitur disa parti politike pasi nuk kanë deklaruar ose nuk kanë qenë korrektë lidhur me shpenzimet financiare në fushatën e zgjedhjeve parlamentare të 25 qershorit.

KQZ ka gjobitur me nga 1 milion lekë partitë PS, PD, LSI, PSD dhe Aleanca Demokristiane. Gjithashtu janë gjobitur me nga 2 milionë lekë PDIU dhe partia SFIDA për Shqipërinë.

“KQZ vendosi sanksionin administrativ ne masën 2 milionë lekë subjektin Partia Drejtësi, Integrim dhe Unitet dhe subjektin SFIDA. KQZ vendosi sanksionin amdinistrativ në masen 1 milionë lekë për subjektet zgjedhore Partia Demokratike, Partia Socialiste, Lëvizja Socialiste për Integrim, Partia Social Demokrate dhe Partia Aleanca Demokristiane e Shqipërisë”- thuhet në njoftimin e KQZ./LajmiFundit.al

You May Also Like

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

3 × four =