Kryeprokurori i ri / Rama-Bashës: Eja të flasim shqip për Shqipërinë - Arbëria News

Kryeprokurori i ri / Rama-Bashës: Eja të flasim shqip për Shqipërinë

Teksa anëtarët e komisionit të Ligjeve vazhdojnë me diskutimet dhe debatet në lidhje me procedurën që do të ndiqet për zgjedhjen e kryeprokurorin që do të zëvendësoje Adriatik Llallën, dhe ambasada e SHBA dhe BE kanë kërkuar zbatimin e ligjit.

Kryeministri Edi Rama i ka bërë një tjetër thirrje kreut të PD-së, me anë të një postimi në Faceebook.

“Lulzim Basha mos prit të ta lexojnë të huajt Kushtetutën e vendit po eja të flasim shqip për Shqipërinë, siç e kemi për detyrë nga ata që na zgjodhën”

 

 

You May Also Like

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

nineteen − nine =