Kuvendi sot ndan postet në komisione, ja kryetarët e rinj

Me 128 vota pro, Parlamenti ka miratuar ditën e sotme ndarjen e deputetëve në komisionet parlamentare.

Siç ishte vendosur më parë, PS do të ketë drejtimin e 5 komisioneve të përhershme, PD 2 komisione dhe LSI 1.

Lista e komisionerëve për çdo komision parlamentar:

Komisioni i Ligjeve

Ulsi Manja Kryetar

Eduard Halimi zv.kryetar

Klotilda Ferhati sekretare

 Integrimi

Genc Pollo- Kryetar

Bledi Cuci- zv. Kryetar

Fatmir veliaj- Sekretar

 Komisioni i Jashtëm

Mimi Kodheli- Kryetare

Klajda Gjosha- zv. Kryetare

Elona Gjebrea- Sekretare

 Ekonoma

Erjon Brace- Kryetar

Jorida Tabaku- zv. Kryetare

Anastas Angjeli- Sekretar

 Siguria

Ermonela Felaj- Kryetar

Flamur Noka. zv. Kryetar

Pjerin Ndreu- Sekretar

 Veprimtaria prodhuese

Eduard Shalsi- Kryetar

Florjon Mima- zv. Kryetar

Besnik Bare- Sekretar

 Shendetesia

Petrit Vasili- Kryetar

Elisa Spiropali- zv. Kryetare

Klodiana Spahiu- Sekretare

 Media

Albana Vokshi- Kryetare

Milva Ekonomi- zv. Kryetare

Fidel Ylli- Sekretar

/ArbëriaNews

You May Also Like

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

four × 1 =