LG G5 telefoni që do të zhbllokohet me sy - Arbëria News

LG G5 telefoni që do të zhbllokohet me sy

 

LG G5, prostate është modeli më i ri që pritet të hidhet në treg, click i cili pritet të sjellë një frymë krejtësisht të re në tregun e telefonave inteligjentë.

LG G5 është një telefon inteligjent që thuhet se do të përdorë teknologjinë e njohjes së syrit, symptoms e zhvilluar nga kompania IRIENCE. Kjo do të thotë se sensori për gjurmët gishtave do të zëvendësohet nga skaneri i syrit.

LG G5 thuhet gjithashtu se do të ketë ekran 5.6 inç IPS LCD, me rezolucion 1,440 x 2,560 pikselë. Ai do të fuqizohet nga procesori i fundit Qualcomm Snapdragon 820 SoC. Sa i përket kamerave, paisja do të ketë kamerë 21 megapikselë me lazerin për vetë-fokusim, dhe do të ofrojë mbështetje për stabilizuesin optik të imazheve, videot 4K dhe blicin e dyfishtë LED. Ndërsa kamera ballore do të jetë 8 megapikselë.

 

 

You May Also Like

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

ten − 2 =