Lu rrëfen historinë rrënqethëse të një vajze të përdhunuar në Itali (Video) - Arbëria News

Lu rrëfen historinë rrënqethëse të një vajze të përdhunuar në Itali (Video)

Nga ekspozita e fotografive të titulluar “të guximshme për ndryshim”, visit this site ambasadori amerikan Donald Lu, story duke bere thirrje per ndergjegjesim ka rrefyer historine rrënqethese të një vajze të përdhunuar që studionte në Itali për t’u bërë fuizioterapiste, dhe nje grup djemsh jo vetëm e përdhunuan por e rrahën për vdekje.

Sipas tij, mjeket bene shume ta mbanin ne jete, madje qeveria e dërgoi në Singapor por ajo nuk ia doli.

“Para se të vdiste këmbënguli të fliste me mediat për të treguar historinë e saj në emër të një kuklture që fajësonte viktimat dhe jo autorët”, tha nder te tjera Lu. Ndiqni rrefimin e tij:

 

 

You May Also Like

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

two × three =