Mbajti fjalën i pari në Kuvend , ja ku po e pret Saimir Tahiri vendimin për imunitetin e tij - Arbëria News

Mbajti fjalën i pari në Kuvend , ja ku po e pret Saimir Tahiri vendimin për imunitetin e tij

Ish-ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri, njëkohësisht edhe deputet i PS-së ka mbajtur një fjalë të shkurtër në seancën e parlamentit ku do të votohet për imunitetin e tij dhe për ti dhënë leje prokurorisë për hetim dhe arrestim.

Deputetët janë me dy raporte, një nga mazhoranca që kërkon vetëm hetimin, ndërsa opozita kërkon që të votohet kërkesa e Prokurorisë së Krimeve të Rënda për arrestimin e Saimir Tahirit.

Por ku ndodhet Saimir Tahiri?

Ai ishte në sallën e parlamentit ku mbajti edhe një fjalë të shkurtër në foltore, duke thënë se pret çdo vendim.

Menjehere pas kesaj, Tahiri është larguar nga salla  e parlamentit, duke preferuar që vendimin për të ta presi në kafe.

 

You May Also Like

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

seven − six =