Mbledhja e Grupit Parlamentar, PD: Na ofenduan rëndë, Kuvendi të përjashtojë Ramën dhe Braçen - Arbëria News

Mbledhja e Grupit Parlamentar, PD: Na ofenduan rëndë, Kuvendi të përjashtojë Ramën dhe Braçen

PD MBLEDHJE GRUPI - Kryetari i PD, <a href=online Lulzim Basha dhe deputetet, shop Sali Berisha, dosage Jozefina Topalli dhe Arben Imami, gjate nje mbledhje te grupit parlamentar te Partise Demokratike, ku eshte krekuar nga kuvendi qe ligji per Byrone Kombetare te Hetimit te miratohet me procedure te pershpejtuar. /r/n/r/nMEETING OF DEMOCRATIC PARTY – Leader of the Democratic Party Lulzim Basha, lawmakers, Sali Berisha, Jozefina Topalli and Arben Imami, during a meeting of the parliamentary group of Democratic Party, DP.” width=”675″ height=”424″ />

Grupi Parlamentar i Partisë Demokratike është mbledhur përsëri, ku qëllimi i mbledhjes së sotme kanë qenë zhvillimet e fundit në Parlamentin e Shqipërisë. Partia Demokratike kërkoi masë disiplinore ndaj kryeministrit Rama, pas ofendimit që ky i fundit i bëri njërës prej deputeteve të PD-së, ditën e djeshme si dhe përjashtimin e deputetit Braçe.

Dje në Kuvend, Rama ofendoi deputeten Albina Deda për letrën e lagur duke i thënë “Ku e fute që e ke lagur…”, kurse deputeti Braçe iu drejtua deputetes Arbjola Halimi kur kjo tentoi të çante rrethimin e Gardës: “Kujdes se kap ndonjë gjë të fortë aty. Mos i fut duart”.

Situata në Parlament u tensionua pas rikthimit në Kuvend të Armando Prengës.

 

You May Also Like

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

20 − seven =