Mesazhi i Linda Halimit: Shqipëria ime… - Arbëria News

Mesazhi i Linda Halimit: Shqipëria ime…

Kengetarja Linda Halimi, e cila perfaqesonte Shqiperine ne Eurovision nuk arrita ta preke dot finalen, duke e lenë këtu në mes endrren e saj dhe te Shqipërise.

halimi

Ajo, edhe pse pati nje performance qe u vleresua nga publiku dhe me gjere, nuk i grumbulloi dot piket e nevojshme per ne finale. Pas skualifikimit, Linda ka postuar një mesazh për gjithë ndjkesit e saj në rrjetet sociale.

“Falemnderit te gjitheve per kete eksperience te bukur! Kam kaluar per mrekulli ! Fat vitin tjeter Shqiperia ime”- shkruan ajo.

VENDET QE SHKUAN NE FINALE

Belgjika

Qipro

Australia

Armenia

Polonia

Portugalia

Suedia

Greqia

Azerbajxhan

Moldavia

Video/ Pas performancës, ja çfarë shkruan Eurovison për Linda Halimin

Përfaqësuesja e Shqipërisë në Eurovison, Linda Halimi ka kënduar e katërta në natën e parë gjysmëfinale të Festivalit Europian të Këngës, i cili po që zhvillohet në Kiev të Ukrainës. Linda Halimi perfomoi këngën e saj “World”, ku ka rrëmbyer duartrokitje të zjarrta nga ana e publikut.

screenshot-1_1494358273-5490862

Kujtojmë që kënga me të cilën po na përfaqëson Halimi është e kompozuar nga Klodian Qafoku dhe me tekstin e saj dhe Big Bastës është një baladë që nxjerr në pah vokalin potent të këngëtares.

Linda këndoi e 4-ëta në këtë gjysmë finale pas Suedisë, Australisë e Gjeorgjisë. Në mbyllje të performancë Linda ka falenderuar në gjuhën shqipe.

18342215_947843855358548_6982914949943160182_n

Faqja e Eurovision Song Contest ne “Facebook” shkruan: Wow Lindita! Now that’s what we call a long high note!

‘Wow Linda! Tani kjo është ajo që ne e quajmë një notë e gjata dhe e larta!” duke i bashkengjitur dhe videon e performances se saj.

VIDEO/ Eurovizion, Linda Halimi ngjitet në skenë e katërta, ka një lutje për të gjithë shqiptarët

Sot të mbrëmje në Kiev të Ukraninës, do të zhvillohet edicioni i 62-të i festivalit Evropian të këngës, ndërsa mes 42 shteteve pjesëmarrëse është edhe Shqipëria që do të përfaqësohet me këngëtaren Linda Halimin.

linda_1494352860-306379

Këngëtarja Linda Halimi ka bërë një lutje publike që shqiptarët që jetojnë në Europë ta votojnë atë në gjysmëfinalen e Eurovision.

Këtë Lindita e ka bërë me anë të një videomesazhi, ku ka kërkuar që shqiptarët në çdo anë të kufirit të votojnë për Lindën.

You May Also Like

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

three × 5 =