Moti i keq godet Europën - Arbëria News

Moti i keq godet Europën

Disa vende ne Europe jane përfshire nga moti i keq. Të paktën 3 njerëz raportohet se kanë humbur jetën si pasojë e të ftohtit ekstrem dhe kushteve atmosferike.

Temperaturat e ulëta dhe erërat e fuqishme kanë detyruar autoritetet të urdhërojnë mbylljen e disa shkollave në Holande. Ndërkohe ne aeroportin e Amsterdamit u pezulluan fluturimet

Edhe Gjermania ka urdhëruar mbylljen e institucioneve arsimore në disa pjesë të vendit, ndërsa mediat paralajmërojnë përkeqësim të motit si dhe reshje te fuqishme dëbore.

Ndërkohe është vendosur qe renat të ulin shpejtësinë për shkak të stuhisë se forte. Disa aksidente janë regjistruar për shkak të reshjeve të mëdha të borës dhe rrugëve të rrëshqitshme, por fatmirësisht pa shënuar viktima. Stuhia  goditi mëngjesin e se enjtes Francën veriore, Belgjikën dhe Luksemburgun. /vizionplus.tv/

You May Also Like

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

sixteen − 3 =