Moxhi: Ekuban, i pafat në Itali. Erdhi për provë në Shqipëri - Arbëria News

Moxhi: Ekuban, i pafat në Itali. Erdhi për provë në Shqipëri

Afrimi në rradhët e Partizanit e ka vënë Luciano Moxhin në qëndër të mëdiave shqiptare por jo vetëm. Ditën e djeshme Moxhi ka dhënë një intervistë për “Tuttomercatoweb” dhe natyrshëm nuk mund të mungonin pyetjet për aventurën e re te Partizani.

I pyetur nga gazetari për postin që mban te Partizani, Moxhi ka sqaruar se është thjesht këshilltar i presidentin dhe asgjë më tepër. Italiani ka folur me superlativa për sulmuesin e Partizanit Kaleb Ekuban duke deklaruar se është një lojtar i ri premtues, që në Itali nuk pati fat dhe shkoi në provë te Partizani duke i bindur drejtuesit.

You May Also Like

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

five + thirteen =