NDRYSHIMET NË KABINETIN RAMA/ Ikën Nikolla vjen Blushi, në vend të Ilir Beqajt vjen Vangjel Tavo, Ardian Vehbiu ministër i Kulturës etj. - Arbëria News

NDRYSHIMET NË KABINETIN RAMA/ Ikën Nikolla vjen Blushi, në vend të Ilir Beqajt vjen Vangjel Tavo, Ardian Vehbiu ministër i Kulturës etj.

[vc_row][vc_column][vc_single_image image=”31291″ border_color=”grey” img_link_target=”_self” img_size=”full”][vc_column_text]Kryeministri Edi Rama është në momentin e reflektimit për të ndërmarrë ndryshimet e para në kabinetin qeveritar, rx të cilin vazhdojnë ta kryesojë që prej rreth dy vitesh, cheap në bashkëqeverisje më LSI-në.

Nga burimeve të sigurta konfidenciale të “Arberia Neës”, mësohet se emrat e rinj që pritet të përfshihen në kabinetin e rifolmuluar janë Ben Blushi, si ministër i arësimit, Ardian Vehbiu, ministër i Kulturës, Anastas Angjeli, ministër ekonomie, Olta Xhaçka, ministre e Mbrojtjes.

Por ndryshime emrash pritet të ketë edhe nga ana e LSI-së e cila do të ndërmarrë zëvendësime të përfaqësuesve të vet në kabinetin Rama. Kështu nga ana e kësaj force politike ndryshimet pritet të prekin ministrin e Transportit, Edmond Haxhinasto, ministrin e Drejtësisë, Nasip Naço, dhe ministren e Integrimit, Klajda Gjosha të cilët do të zëvendësohen nga Erisa Xhixho e Sokol Dervishaj dhe Vangjel Tavo, i cili do të zëvendësoj ministrin e Shëndetësisë Ilir Beqaj. Arberia News[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

You May Also Like

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

fifteen + one =