Nesër ndalo makinën 1 minutë në orën 12:00/ Homazh për jetët e humbura në aksidente rrugore - Arbëria News

Nesër ndalo makinën 1 minutë në orën 12:00/ Homazh për jetët e humbura në aksidente rrugore

Nesër është Dita Botërore në Kujtim të Viktimave nga Aksidentet Rrugore. Për këtë arsye, link ministri i Brendshëm, website like this Saimir Tahiri, treat i ka kërkuar drejtuesve të mjeteve që nesër në orën 12 të paradites, të ndalojnë makinën në shenjë respekti për jetët e humbura.

“Shih/Shpernda: Historia e vertete e nje aksidenti. Ne respekt te atyre qe kane humbur jeten e te atyre qe jetojne per te mos lejuar qe te humbasim perseri jete te tjera.

Neser eshte Dita Boterore ne Kujtim te Viktimave nga Aksidentet Rrugore. 
Ndalo makinen 1 min ne oren 12.oo, homazh per jetet qe kane humbur ne rruget tona dhe jeteve qe duhet te mbrojme ne te ardhmen.”, shkruan Tahiri në rrjetet sociale

You May Also Like

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

five × 1 =