Nis prishja e shatërvanit te Zogu i Zi, ja çfarë parashikon projekti i ri

Prej ditës së sotme ka nisur prishja e shatërvanit te Zogu i Zi në hyrje të Tiranës.

Bashkia parashikon rikualifikimin e kësaj zone dhe nga një shatërvan i madh, do të kthehet në një minilulishte me një shatërvan të vogël.

 Kjo zonë e Tiranës është kthyer shpesh në mollë sherri mes PD-së dhe PS-së.

Në vitin 2006, Bashkia e drejtuar nga Edi Rama nisi ndërtimin e një mbikalimi te Zogu i Zi, por që u bllokua dhe më pas u prish nga Ministria e Transporteve që në atë kohë drejtohej nga Lulzim Basha.

Në vend të mbikalimit aty u ndërtua një shatërvan i madh.

You May Also Like

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

one + sixteen =