Noka-Braçe/ Çfarë ndodhi në Parlament (Video)

Sherr dhe tensione në Parlament. Teksa ish-kryeministri Sali Berisha po fliste në foltoren e Kuvendit, deputeti demokrat Flamur Noka është çuar nga vendi i tij dhe ka shkuar në tryezën e Erjon Braçes duke e qëlluar me kartonin e votimit.

Teksa ish kryeministri Berisha fliste nga vendi dhe po replikonte me Milena Hariton, Flamur Noka i ka kerkuar ministres qe te mos e nderprese Berishen.

Nga ana tjeter e salles, Brace i eshte drejtuar Nokes me fjalet “boll o bo…”.

Kaq ka mjaftuar qe Noka te cohet nga karrigia dhe te qelloje me kartonin e votimit Bracen.

Leskaj: Noka dil nga salla e Kuvendit, ke shkelur rregulloren.

Kjo ka shkaktuar edhe nderprerjen e seances plenare.

You May Also Like

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

11 + twenty =