Pamje të frikshme/ Klithma dhe ulërima në mes të lumit - Arbëria News

Pamje të frikshme/ Klithma dhe ulërima në mes të lumit

Njerëz që ulërasin, klithma, frikë dhe uji i lumit që vërshon furishëm, e në disa momente duket sikur po e merr përpara zetorin.

Në breg ka policë që tentojnë ta tërheqin me litar derisa në një moment e nxjerrin në breg.

Në videon e publikuar nga BalkanWeb” janë fokusuar momentet dramatike të daljes në breg të zetorit, ndërsa dëgjohen ulërima që të fusin tmerrin: “Hidh një litar, mbaje Daut, mbaje”, “O perëndi e madhe, kapni një litar”, “Pusho mos u tremb”, “Lidhe vajzën në brez”.

Mësohet se familjarët kishin transportin me zetor nga lumi si të vetmen mundësi për të çuar në spital një djalë 20 vjeçar me hemorragji.

You May Also Like

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

twelve + three =