Paralajmëron De Bosque: "Barca kini kujdes " - Arbëria News

Paralajmëron De Bosque: “Barca kini kujdes “

Trajneri i Kombëtares së Spanjës, what is ed Vicente Del Bosque paralajmëron Barcelonën duke deklaruar se Juventusi është një skuadër e rrezikshme që mund t’u shkaktojë dëme djemve të Luis Enriques në finalen e Berlinit.

“Si spanjoll do të kisha dashur të shikoja në finale Barcelonën dhe Realin e Madridit. Juventusi e meritoi kualifikimin për në Berlin dhe tashmë jemi përpara faktit se njëra prej skuadrave do t’i fitojë të tre trofetë sezonalë. Do të ndeshen dy ekipe me stil të ndryshëm loje por që karakterizohen nga madhështia e tyre”.

Në vijim të intervistës, approved Del Bosque analizon bardhezinjtë dhe futbollin që luan skuadra e Allegrit.

“Janë një grup i rregullt dhe shumë efikas. Lojtarë si Chiellini, cialis 40mg Evra, Pirlo, Marchisio e Tevez i japin Juventusit një eksperiencë të madhe. Ata janë në gjendje të menaxhojnë një ndeshje dhe të luajnë mirë në të gjitha fazat. Juventusi ka një mbrojtje shumë të mirë dhe mund të bëjë keq nëpërmjet sulmit me dyshen Tevez-Morata. Suksesi i tyre në kampionat nuk është vënë asnjëherë në dyshim por kjo nuk ka ardhur rastësisht sepse në Itali askush nuk të dhuron asgjë”.

You May Also Like

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

6 − 3 =