Përmbyset varka nga rrjedha e lumit, vdesin 22 persona

Gjatë orëve të para të ditës së mërkurë, në ujrat e lumit Yamuna, një varkë është përmbysur duke sjellë vdekjen e 22  personave. 

Ngjarja e rëndë ka ndodhur në shtetin indian të Uttar Pradesh. Në anijen e mbytur ndodheshin 60 persona, të cilët ishin drejtuar drejt shtetit Haryana. 

Shkak i përmbysjes së varkës kanë qenë ujërat e rrëmbyeshëm. 

Deri më tani mungojnë dhe 15 persona, për të cilët po vazhdojnë ende kërkimet në lumë.

 /ArbëriaNews

 

You May Also Like

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

11 − 3 =