Pirlo lojtari më i paguar në Amerikë - Arbëria News

Pirlo lojtari më i paguar në Amerikë

Andrea Pirlo zyrtarisht mund të quhet një lojtar i skuadrës amerikane New York City.

Mesfushori italian ka nënshkruar një kontratë tejet të majme me skuadrën amerikane New York City, recipe gjë që e ka bërë atë futbollistin më të paguar në Amerikë.

Andrea Pirlo do të fitojë 7.5 milionë euro në stinor, story duke u bërë lojtari më i paguar në klub, case duke lënë prapa David Villan dhe Frenk Lampardin, por jo vetëm.

Me këtë kontratë të re, Pirlo ka kaluar edhe bashkëkombësin e tij Sebastian Giovinco, i cili fiton gjashtë milionë euro në stinor te Toronto.

“Tek Juventusi kishte përfunduar një cikël për mua. Tani e nis nga zero, ashtu si me bardh e zinjtë përpara katër vjetësh, duke shpresuar që të bëj të njëjtën gjë dhe të fitoj”, tha Pirlo pas prezantimit.

You May Also Like

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

4 × 5 =