Qëllohet me plumb në kokë zyrtari i Stambollit - Arbëria News

Qëllohet me plumb në kokë zyrtari i Stambollit

turqi-690x380

Nënkryetari i Stambolli raportohet të jetë qëlluar në kokë gjatë një sulmi në sallën komunale.

Thuhet se ai është në gjendje të rëndë shëndetësore, doctor shkruan the Telegraph.

Presidenti turk Recepe Tayyip Erdogan është zotuar të pastrojë “virusin” e puçistëve përgjatë vendit, more about pas tentativës për puç ushtarak, ku mbetën 290 persona të vdekur.

Transmetuesi turk NTV raporton se i armatosuri hyri në zyrën e nënkryetarit Çemil Candas dhe e qëlloi.

You May Also Like

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

5 × 4 =