Qerimaj shkëlqen në Botëror, merr medalje bronzi - Arbëria News

Qerimaj shkëlqen në Botëror, merr medalje bronzi

Pas çështjes Romela Begaj, e cila bërë bujë në mediat shqiptare dhe jo vetëm, për shkak se rezultoi pozitiv në doping, Shqipëria më në fund ka marrë një lajm të gëzueshëm në peshëngritje.

Bëhet fjalë për shkodranin Erkand Qerimaj, i cili u rendit i katërti në Botërorin e Zhvilluar në Amerikë, në stilin e shtytjes deri në peshën 77 kilogram. Nëpërmjet një statusti të publikuar në “Facebook”, Qerimaj ka bërë me dije, se konkurenti i tij, Dimitru Kaptaru, ka rezultuar pozitiv në doping pas analizave të bërë. Kujtojmë se Kaptaru u rendit në vendin e tretë, ndërsa tani medalja i shkon peshngritësit shqiptar.

You May Also Like

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

18 − eight =