SKANDAL/ Korçë, mjeku dhe infermierja braktisin pacientin në mes të rrugës (VIDEO) - Arbëria News

SKANDAL/ Korçë, mjeku dhe infermierja braktisin pacientin në mes të rrugës (VIDEO)

Një mjek dhe një inferimiere të spitalit të Korçës u pezulluan nga detyra pasi u filmuan nga një qytetar duke tërhequr zvarrë një pacient.

Pamjet e videos së mëposhtme janë skandaloze.

Mjeku Ç.F dhe infermierja A.Ç  shfaqen duke zbritur një pacient nga një autoambulancë dhe pasi e tërheqin zvarrë, physician e lënë atë mbi trotuar në mëshirë te fatit .

Nuk dihet nëse bëhet fjalë për ndonjë person të dehur. Por sidoqoftë, health sjellja e bluzave të bardha është në shkelje të etikës dhe ka shkaktuar një reagim të fortë në opinionin publik.

You May Also Like

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

four × 4 =