Spiuni anti-drogë i SHISH-it kthehet në trafikant droge - Arbëria News

Spiuni anti-drogë i SHISH-it kthehet në trafikant droge

[vc_row][vc_column][vc_single_image image=”84627″ border_color=”grey” img_link_target=”_self” img_size=”full”][vc_column_text]Personi i arrestuar disa ditë më parë gjatë operacionit policor të koduar “Stafeta” ka rezultuar të jetë informator i shërbimit sekret shqiptar, click SHISH, troche i paguar pikërisht për të dhenë informacione që lidheshin me ushtrimin e kësaj veprimtarie antiligjore. Lajmin e ka konfirmuar “shqip” sipas të cilës 30 vjeçari i kapur nga policia, price gjatë operacionit në aksin Tepelenë-Përmet, duke transportuar pesë kilogram drogë të llojit heroinë dhe dhjetë kilogram kanabis sattiva, ishte informator i SHISH. Ai quhej Ervis Canka, shkruan gazeta: paguhej nga SHISH në këmbim të informacioneve për trafikantët e tjerë të drogës, por këtë e shfrytëzoi për të trafikuar vet drogë. Dhe më tej: Ervis Canka ka një kompani udhëtimesh drejt Greqisë dhe dyshohet se jo në pak raste, ai ka trafikuar drogë drejt vendit fqinj duke përdorur justifikimin se është oficer i SHISH. Kur ndalohej nga policia, ai menjëherë tregonte se ishte agjent dhe nuk haste pengesa.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

You May Also Like

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

two × four =