Sulmet ajrore në Siri, Trump: Misioni u përmbush - Arbëria News

Sulmet ajrore në Siri, Trump: Misioni u përmbush

Presidenti i SHBA Donald Trump ka përshëndetur sulmin ushtarak të bërë gjatë natës mbi Sirinë duke e komentuar si të “ekzekutuar në mënyrë të përsosur”, duke shtuar se ishte “Misioni i Përfunduar”.

SHBA, Britania e Madhe dhe Franca bombarduan tre vende të qeverisë Siriane, duke synuar atë që ata thanë ishin objekte të armëve kimike.

Sulmi ishte në përgjigje të një sulmi të dyshuar kimik në qytetin e Doumës javën e kaluar.

Presidenti rus Vladimir Putin tha se ai i dënon sulmet perëndimore. /syri.net/

You May Also Like

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

5 + three =