Superformacioni i talenteve/ Ja 11 talentet që spikatën vitin e kaluar - Arbëria News

Superformacioni i talenteve/ Ja 11 talentet që spikatën vitin e kaluar

Ky vit ka qenë një vit ku futbollit i janë shtuar disa yje shumë të rëndësishëm futbollit.

Të gjithë këta spikatën në Ligën e Kampionëve.

Duke filluar me portieri Ederson i cili është 24 vjeç, por është kthyer në një prej portierëve më të mirë në botë.

Në mbrojtje kemi katërshen Semedo, Sanchez, Sule dhe Tiernei.

Në mesfushë janë Winks, pastaj Talisca dhe Asensio.

Në sulm kemi treshen magjike ku bën pjesë dhe “Golden Boy”, Mbappe, Werner dhe Oberlin

You May Also Like

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

seventeen + 10 =