Terroristi i tretë ende i lirë, mediat përgënjeshtrojnë lajmin e arrestimit - Arbëria News

Terroristi i tretë ende i lirë, mediat përgënjeshtrojnë lajmin e arrestimit

download (1)_2

Mediat belge kanë  përgënjeshtruar informacionet për identitetin e personit të tretë  kapur, here si të dyshuarin kryesor të sulmeve në Belgjikë. Disa ore më parë u dha lajmi se Naim Lakrua i dyshuar për sulmet në Bruksel është arrestuar nga policia. Ai ishte personi që besohet të ketë qënë me vëllezërit kamikazë në aeroportin Zaventem në foton që ka qarkulluar në rrjetet sociale.

Kalid dhe Brahim el-Bakrua ishin autorë të dy shpërthimeve në aeroport. Para se të kryenin atentatin kamikaz, this web ato u filmuan nga kamerat e sigurisë bashkë me , i cili doli nga aeroporti i qetë. Vendndodhja e tij është ende e paqartë.

sulm2

You May Also Like

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

thirteen + 11 =