"Ti je spiun", lidhja e policit të plagosur me grupet kriminale - Arbëria News

“Ti je spiun”, lidhja e policit të plagosur me grupet kriminale

Plagosja e efektivit të komisariatit nr 1 në Tiranë Ermal Bregu mbrëmjen e djeshme nuk ka lidhje me detyrën, grupi hetimor ka zbuluar një tjetër të vërtetë.

Sipas hetuesve, konflikti mes Bregut dhe dy personave tashmë në kërkim ka lindur pasi ata e kanë quajtur efektivin spiun, për shkak të profesionit të tij si efektiv policie.

Kjo ka qenë pikënisja e një debati të fortë mes tyre që ka vijuar në rrugë.

Aty 23-vjeçari Daniel Manushi ka nxjerrë pistoletën dhe ia ka vënë në kokë efektivit të policisë, por ky i fundit ka reaguar duke shmangur drejtimin armës e cila u shkrep dy herë.

Polici mori një plagë në dorë dhe një në bark.

Burime nga grupi hetimor kanë dyshime se efektivi i plagosur bashkëpunonte me persona me precedentë penale, duke iu siguruar informacione.

You May Also Like

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

two × two =