Tirana zyrtarisht në Kategorinë Superiore - Arbëria News

Tirana zyrtarisht në Kategorinë Superiore

Tirana ka mposhtur Pogradecin me rezultatin 3-2 dhe ka siguruar zyrtarisht ngjitjen në Supeiore. Pas disfatës në sezonin e kaluar, bardheblutë nuk kanë falur, duke dominuar në Kategorinë e Parë dhe ngjitja nuk ka vonuar.

Autogoli i Hysenllarit dhe golat e Halilit dhe Grecës i siguruan fitoren bardhebluve që kanë tashmë të gjithë të drejtën legjitime për të festuar. Për miqtë ngushtuan diferencën Shyti dhe Çekiçi. Tashmë Superiores i rikthehet një tjetër vlerë e shtuar, rikthehet ekipi më i titulluar në vend. /syri.net/

You May Also Like

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

nine + 3 =