Ukrainë: Predha ju merr jetën 13 personave në trolejbus - Arbëria News

Ukrainë: Predha ju merr jetën 13 personave në trolejbus

[vc_row][vc_column][vc_single_image image=”2224″ border_color=”grey” img_link_target=”_self” img_size=”full”][vc_single_image image=”2225″ border_color=”grey” img_link_target=”_self” img_size=”full”][vc_column_text]Trembëdhjetë persona humbën jetën sot në mëngjes në Donetsk kur një trolejbus u godit nga një predhë në lagjen ”Leninski”, generic ndërkohë që kishte ndaluar në stacion, information pills njoftoi një përfaqësues i kryetarit të bashkisë së Donetskut.

“Vdiqën 12 persona që ishin brenda në trolejbus dhe një tjetër që po kalonte me një makinë pranë tij”, deklaroi një përfaqësues i shërbimit të urgjencës së qytetit, bastion i rebelëve separatistë prorusë.

Ndërkohë, më shumë se 4800 njerëz janë vrarë dhe  1.2 milion persona janë zhvendosur që nga rebelët pro-Rus në rajonin e  Luhansk dhe Donetskut që nga muaji   prill i vitit të shkuar.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

You May Also Like

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

12 − eleven =