Vasili: Rama i vetmi që kishte tmerr reformën në drejtësi - Arbëria News

Vasili: Rama i vetmi që kishte tmerr reformën në drejtësi

Teksa kryeministri Edi Rama vijon konferencën e fundvitit me gazetarët, kreu i grupit parlamentar të LSI-së, Petrit Vasili ka reaguar menjëherë për deklaratat e tij.
 Tmerrin nga reforma në drejtësi, thotë ai, e ka pasur vetëm kryeministri, i cili sipas tij ka qënë Ilir Meta që “zhbëri pazarin e gjësë së gjallë për të blerë votat për reformën”.

“Në 21-22 korrik nga 140 votat e reformes ne drejtesi kishte tmerr vetem kryeministri, kete e di i madh e i vogel. Kryeministri përgatit ne ate kohe edhe pazarin e gjësë se gjallë per te blere votat per reformen, ashtu sic ben sot qe e zgjedh e kap kryeprokurorin me 69 vota me pak se cdo minister. Pazarin e gjese gjalle e zhbëri Ilir Meta dhe LSI,kryeministrit ja mbërthyen flegrat e hundes,perfundoi si qen i rrahur lagjeje dhe votoi pa llafe si qingj bashke me tjeret,me 140 vota”, thotë Vasili.

Statusi i plotë:

You May Also Like

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

19 + seven =