VIDEO/ Tencionohet situata në protestën para Ministrisë së Brendshme, ndërhyn me forcë policia - Arbëria News

VIDEO/ Tencionohet situata në protestën para Ministrisë së Brendshme, ndërhyn me forcë policia

Protestues të shumtë janë mbledhur para Ministrisë së Brendshme, ashtu siç kishte njoftuar partia Demokratike, kundër Fatmir Xhafës.

Protesta ka nisur e qetë, protestuesit kanë vendosur disa parrulla te dera e ministrisë, në të cilat shkruhej ‘Jepe doreheqjen’, ‘qeveria e droges’, ‘poshte komunizmi’.

Protestuesit janë përplasur me policinë, teksa kanë tentuar që të vendosin pako ‘kokaine’ në mënyrë simbolike, jo gjë ka nxehur gjakrat dhe ata kanë filluar të qëllojnë me vezë ndaj mureve të ministrisë.

 

 

 

 

You May Also Like

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

two × three =