Vrau gruan e plagosi kunatën, autori: doja të vetëvritesha - Arbëria News

Vrau gruan e plagosi kunatën, autori: doja të vetëvritesha

vrasja-fshati2-933x445

Gjykata për Krimet e Rënda ka lënë në burg Kasëm Lilën, side effects 57 – vjeçarin i cili mbrëmjen e së shtunës vrau bashkëshorten e tij dhe plagosi kunatën, ampoule në fshatin Çoçaj të Ndroqit.

Gjatë seancës Lila tha se konflikti filloi pas ndërprerjes së Kempit që kishte 15 vite që e merrte. Ai deklaroi para trupit gjykues se kishte dashur të vetëvritej, por kishte ndërhyrë i vëllai duke i hequr armën. Pas kësaj, Lila tha se nuk mbante mend më asgjë.

57 – vjeçari prentendoi se nuk e dinte që bashkëshortja e tij kishte ndërruar jetë dhe këtë e mësoi sot në Gjykatë.

You May Also Like

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

3 × three =