Zbulohet skema e Policisë për protestën e PD - Arbëria News

Zbulohet skema e Policisë për protestën e PD

Policia e Shtetit eshte ne angazhim maksimal per protesten e te shtunes qe ka paralajmeruar opozita në bulevardin “Dëshmorët e Kombit”.

Per te siguruar rendin e qetesine, mesohet se do të angazhohen mbi 2 mijë efektivë me uniformë policie, teksa do të ketë edhe policë civilë mes protestuesve.

 Por edhe pse opozita e ka theksuar disa herë që protesta do të jetë paqësore, frika edhe e ndërkombetareve por edhe ne Policine e Shtetit eshte se mund te kete trazira. Ambasada amerikane ka leshuar nje njoftim per shtetasit amerikane qe jetojne ne Tirane te kene kujdes diten e shtune. (per me shume lexo ketu)

Në terren mesohet se në gatishmëri do të jenë edhe Forcat e Ndërhyrjes së Shpejtë dhe repartit RENEA.

You May Also Like

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

fifteen − 7 =