Një ngjarje e rëndë ka ndodhur këtë mbrëmje në dalje të Kavajës, ku raportohet se një makinë ka aksidentuar një nënë me dy fëmijë, te cilet ndodheshin ne ane te superstrades.

Sipas burimeve jo zyrtare behet fjale per nje te vdekur dhe nje te plagosur qe ndodhet ne gjendje te rende dhe eshte transportuar me urgjence ne spital.

 

Drejtuesi i mjetit eshte ndaluar nga policla dhe po pyetet per rrethanat e aksidentit. sipas burimeve shkak per aksidentin eshte bere erresira.

Makina qe ka shkaktuar aksidentin tip benz me targa “AA615VO” me te cilen udhetonin tre te rinje.

Sipas burimeve kofidenciale ne aksident jane perfshire nena dhe dy vajzat e saj.

Te rinjte e kishin marr me qera mjetin me te cilin shkaktuan aksidentin.

Foto ilustruese
Foto ilustruese

Panorama/